A Φθιώτιδας-30η αγωνιστική: Την έκπληξη ο Παγκρατιακός, αγγλικό σκορ και ισοπαλία στην Μαλεσίνα!

Lamianow.gr
2 Min Read

Τη νίκη της χρονιάς έκανε ο Παγκρατιακός απέναντι στα αδιάφορα Καμμένα Βούρλα στο πλαίσιο της 30ης αγωνιστικής. Χάρη σε ένα γκολ του μόνιμου σκόρερ του Ορέστη Τσιγκόλη στο 41ο λεπτό οι γηπεδούχοι πανηγύρισαν μια σημαντική νίκη στην προσπάθεια που κάνουν για την παραμονή.

Την ίδια ώρα μετά από ένα εκπληκτικό πρώτο ημίχρονο η Μαλεσίνα και ο Ολυμπιακός Λαμίας αναδείχτηκαν ισόπαλοι με 3-3 με τον Ρούσση να σκοράρει 2 φορές για την ισοφάριση και τον Νίκο Λέντα που σκόαραρε και στην δικιά του εστία (αυτογκόλ) να γράφει το τελικό 3-3 στο 63′. Ο Ευρυτανικός έκοψε και τις ελάχιστες ελπίδες που είχε ο Μαγνησιακός κερδίζοντας τον με 1-0 χάρη σε ένα γκολ του Βασίλη Μπέσσα στο 24′.
Χαρη σε δύο γκολ του Δημητρέλη το Νέο Κρίκελλο διέλυσε με 4-1 την Αταλάντη.

Τα αποτελέσματα της 30ής αγωνιστικής

Τα αποτελέσματα και οι σκόρερ:
ΣΑΒΒΑΤΟ
Κηφισσός Κ.Τιθορέας-Άρης Αγ. Κων/νου 4-0 (22’ Καρακατσάνης, 28’, 47’ Μπακούσης Π., 65’ Ζιάκας)
Καλαπόδι-Δάφνη Λιβανατών 2-1 (43’ Μπλαράς, 46’ πεν. Καρακατσάνης-78’ Ρέββας
ΚΥΡΙΑΚΗ
Ευρυτανικός-Μαγνησιακός 1-0 (24’ Β. Μπέσσας)
Παμμωλιακός-Ένωση 2010 1-1 (45’ Ντζαβίδας- 78’ Χαλλής)
Μαλεσίνα-Ολυμπιακός Λαμίας 3-3 (5’, 26’ πεν., 62′ Ρούσσης-19’ αυτογκόλ Ν. Λέντας, 33’ Κυριτσόπουλος, 39’ Φωτόπουλος)
Νέο Κρίκελλο-Αταλάντη 4-1 (8’, 39’ Δημητρέλης, 62’ Συγγούνης, 73’ Βέλλιος-85’ Μπάρμπας)
Αρχάνι-Προοδευτική Λάρυμνας 3-1 (12’ Αλατάς, 35’ Ψυχογιός, 90’ Μπομπότας-25’ Άρης Δάρρας)
Παγκρατιακός-Καμένα Βούρλα 1-0 (41’ Ορ. Τσιγκόλης)
Στυλίδα-Αχιλλέας Δομοκού 3-0 ά.α.