Α Φθιώτιδας-22η αγωνιστική: Νέες νίκες για Μαλεσίνα-Καμμένα, “εξάσφαιρος” ο Ολ. Λαμίας, “αέρας” το Κρίκελλο!

Lamianow.gr
3 Min Read

Mια από τα ίδια είχαμε στην 22η αγωνιστική της Α Φθιώτιδας. Μαλεσίνα και Καμμένα Βούρλα συνέχισαν την νικηφόρα πορεία τους και η μεταξύ τους διαφορά των 5 βαθμών διατηρήθηκε για μια ακόμη αγωνιστική.

Στο λοκρικό ντέρμπι στο Μεγαπλάτανο η Μαλεσίνα με δύο γκολ του Νίκου Λέντα και ένα του Κώστα Ρούσση πανηγύρισε την 22η νίκη της σε 22 παιχνίδια την ώρα που τα Καμμένα Βούρλα με ένα μεστό παιχνίδι επιβλήθηκαν 2-0 του μαχητικού Αρχανίου χάρη σε γκολ των Μπουγιώτα και Καλύβα.

Στις Λιβανάτες σε ένα παιχνίδι που είχαμε και ένταση στο φινάλε η Στυλίδα ηττήθηκε από την Δάφνη με 2-1. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με 2-0 χάρη σε πέναλτι του Πούλου στο 45 και γκολ του Ρέββα στο 55’με την Στυλίδα να μειώνει στο 80 με τον Τσάμη αλλά να μην μπορεί να βρει το γκολ της ισοφάρισης στο εναπομείναν του παιχνιδιού.

Εντυπωσιακός ήταν ο Ολυμπιακός Λαμίας στα Γαλανέικα όπου μέσα σε 45 λεπτά διέσυρε τον Κηφισσό Κάτω Τιθορέας με 6-0. Σαν να μην έγινε το δεύτερο ημίχρονο…

Με τον Δημητρέλη να κάνει χατ-τρικ το Νέο Κρίκελλο πανηγύρισε εμφατικό διπλό στην Λάρυμνα κόντρα στην κακή Προοδευτική με 0-4. Διπλό έκανε και το Καλαπόδι στον Άγιο με 0-1 χάρη σε ένα γκολ του Δαλιάνη στο 79′.

Δύσκολα η Ένωση 2010 με πρωταγωνιστή και πάλι τον Χαλλή πήρε τη νίκη με 1-0 κόντρα στον Ευρυτανικό με ένα γκολ που σημειώθηκε στο 73ο λεπτό.

Τέλος στο ντέρμπι της ουράς ο Παγκρατιακός με ένα γκολ στο φινάλε του πρώτου μέρους από τον Μυλωθρό και ένα “εκρηκτικό” δίλεπτο στις αρχές της επανάληψης όπου βρήκε άλλα δύο γκολ με Μυλωθρό και Ορ.Τσιγκόλη επιβλήθηκε με 3-0 του κακού στο σημερινό ματς Μαγνησιακού.