Ένας άνδρας από την Εύβοια έχει κάθε λόγο να καμαρώνει, καθώς -όπως θα δείτε στη φωτογραφία που ακολουθεί- κατάφερε να πιάσει ένα χταπόδι… τέρας!
Πιο συγκεκριμένα, ψαρεύοντας στη Χαλκίδα κατάφερε να βγάλει στη στεριά ένα χταπόδι 12 κιλών!
Όπως θα δείτε στη φωτογραφία που δημοσιεύει το e-vima, με το μάλακιο στο χέρι απαθανάτισε τη στιγμή και πλέον ετοιμάζεται για νέες ψαριές στα νερά του Ευβοϊκού.
Η φωτογραφία ανέβηκε στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης και αμέσως έγινε viral, ενώ από κάτω στα σχόλια της ανάρτησης όλοι ρωτούσαν αν το πουλάει για να το αγοράσουν.
![https://lamianow.gr/wp-content/uploads/2024/03/Iamia-Now-01-1-2-1-scaled.jpg](https://www.newsbeast.gr/image/s320x/file/files/1/2024/04/xtapodi.jpeg)