Για δεύτερη συνεχή χρονιά η καρδιά του ποδηλάτου θα χτυπήσει και πάλι στην Σπερχειάδα την Κυριακή 1 Οκτωβρίου 2023.
Το «Goulinas ΜΤΒ Race» επιστρέφει στα πανέμορφα μονοπάτια μέσα στα έλατα και τα δέντρα των εντυπωσιακών ορεινών διαδρομών του βουνού της δυτικής Φθιώτιδας.
Τη διοργάνωση έχει αναλάβει ο Σύλλογος «Goulinas Adventure”, υπό την αιγίδα του Δήμου Μακρακώμης.
![](https://lamianow.gr/wp-content/uploads/2023/09/1-23.jpeg)
Τα μέλη του συλλόγου αγαπούν τον αθλητισμό και την ποδηλασία, και με σκληρή δουλειά προετοιμάζουν τους αγώνες, που αναλαμβάνουν, ώστε να προσφέρουν σε όλους του αθλητές μια μοναδική εμπειρία.
Ο αγώνας «Goulinas ΜΤΒ Race», απαρτίζεται από δύο διαδρομές. Πρόκειται για διαδρομές που απευθύνονται σε κάθε ποδηλάτη, από τον πιο προχωρημένο και απαιτητικό μέχρι και τους «αρχάριους» ή «πρωτάρηδες», που θέλουν να αρχίσουν να μυούνται στον ιδιαίτερο χώρο της ορεινής ποδηλασίας.
![](https://lamianow.gr/wp-content/uploads/2023/09/2-20-724x1024.jpg)