Μεγάλη αναστάτωση δημιουργήθηκε λίγο πριν τις 22:00 το βράδυ της Δευτέρας στο κέντρο της Λαμίας και πιο συγκεκριμένα στη συμβολή των οδών Έσλιν και Διάκου.
![](https://lamianow.gr/wp-content/uploads/2023/07/1000019991-1024x576.jpg)
Μια γυναίκα μέσης ηλικίας η οποία δεν ήταν σε καλή ψυχολογική και σωματική κατάσταση, ήταν πεσμένη στον δρόμο και καλούσε σε βοήθεια ….
![](https://lamianow.gr/wp-content/uploads/2023/07/1000019992-1024x576.jpg)
Διερχόμενοι και περίοικοι άκουσαν τις φωνές της και σταμάτησαν πρόκειμενου να την βοηθήσουν καλώντας την αστυνομία και εν συνεχεία ασθενοφόρο του ΕΚΑΒ.
![](https://lamianow.gr/wp-content/uploads/2023/07/1000019990-1024x576.jpg)
![](https://lamianow.gr/wp-content/uploads/2023/07/1000019995-1024x576.jpg)
Η γυναικα η οποία ήταν σε κακη κατάσταση, πιθανόν υπό επήρεια μέθης , δεν μπορούσε καλά καλά να βαδίσει. Οι άνδρες της ομάδας ΔΙΑΣ (2 μονάδες ) αλλά και οι διασώστες την έβαλαν σε φορείο πριν την οδηγήσουν με ασθενοφόρο στο Νοσοκομείο Λαμίας πρόκειμενου να της παρασχεθούν οι πρώτες βοήθειες.
![](https://lamianow.gr/wp-content/uploads/2023/07/1000019993-1024x577.jpg)
![](https://lamianow.gr/wp-content/uploads/2023/07/1000019994-1024x576.jpg)