Έφιππος και με τη συνοδεία ενός… μικρού γαϊδουριού, προσήλθε στο εκλογικό τμήμα του Ειδικού Γυμνάσιου Αργολίδας, στο Ναύπλιο, ένας 50χρονος αγρότης, για να ψηφίσει στις εκλογές.
Οπως γράφει η ιστοσελίδα argolikeseidhseis.gr, ο Αριστείδης Τσιρίκος διάλεξε αυτό τον τρόπο για να διαμαρτυρηθεί για την πολιτική κατάσταση στην Ελλάδα.
![agrotis2](https://i1.prth.gr/images/w880/files/2023-05-21/agrotis2.jpg)
![agrotis3](https://i1.prth.gr/images/w880/files/2023-05-21/agrotis3.jpg)
![agrotis4](https://i1.prth.gr/images/w880/files/2023-05-21/agrotis4.jpg)
Τον κ. Τσιρίκο συνόδευαν έφιππες δύο Γερμανίδες φίλες του, που βρίσκονται στην Ελλάδα για διακοπές και θέλησαν να του συμπαρασταθούν σε αυτή την ιδιότυπη διαμαρτυρία.