Τροχαίο ατύχημα σημειώθηκε στις 6:00 περίπου το απόγευμα της Τρίτης στην είσοδο της Νέας Μαγνησίας και πιο συγκεκριμένα στην είσοδο της Μουδανιών από την Στυλίδος.
![](https://lamianow.gr/wp-content/uploads/2023/01/Point-Blur_Jan032023_184131-1024x940.jpg)
Το ασημί subaru το οποίο βλέπετε στην εικόνα και στο οποίο οδηγός ήταν ένας ηλικιωμένος άνδρας -περίπου 75 ετών- συγκρούστηκε με ένα μηχανάκι στο οποίο επέβαινε μία γυναίκα περίπου 45 ετών μαζί με την κορη της. Από τη σύγκρουση η γυναίκα και το κοριτσάκι βρέθηκαν στο οδόστρωμα χτυπώντας το πόδι σύμφωνα με τις πρώτες πληροφορίες.
![](https://lamianow.gr/wp-content/uploads/2023/01/Point-Blur_Jan032023_1842102-979x1024.jpg)
![](https://lamianow.gr/wp-content/uploads/2023/01/Point-Blur_Jan032023_184100-1002x1024.jpg)
Στο σημείο επικράτησε αναταραχή ενώ άμεσα κλήθηκε ασθενοφόρο του ΕΚΑΒ από διερχόμενους οδηγούς που σταμάτησαν στο σημείο προκειμένου να τις διακομήσει στο Νοσοκομείο Λαμίας για περαιτέρω διαγνωστικό έλεγχο.
![](https://lamianow.gr/wp-content/uploads/2023/01/Point-Blur_Jan032023_184148-1024x985.jpg)
Προανάκριση για τα ακριβή αιτία του ατυχήματος διενεργεί η τροχαία Λαμίας.
![](https://lamianow.gr/wp-content/uploads/2023/01/Point-Blur_Jan032023_184159-1024x867.jpg)