Επέστρεψε στις νίκες ο Άρης, 2-0 τον Βόλο

1 Min Read

Για μόλις μία αγωνιστική άντεξε μακριά από τις νίκες ο Άρης, ο οποίος επιβλήθηκε την Πέμπτη με 2-0 του Βόλου στο «Κλεάνθης Βικελίδης», επιστρέφοντας έτσι στις επιτυχίες στο ελληνικό πρωτάθλημα ποδοσφαίρου.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 17ο λεπτό με ωραίο πλασέ του Σάσα από το ύψος του πέναλτι, με τον Μπερτόγλιο στο 85΄’ να διαμορφώνει το τελικό σκορ, λίγα μόλις λεπτά μετά την είσοδό του στο παιχνίδι ως αλλαγή.

Άρης-Βόλος 2-0

Γκολ: 17′ Σάσα (Άρης), 81′ Μπερτόγλιο (Άρης)

Κίτρινες: Μπουένο (Βόλος), Περέα (Βόλος), Σάσα (Άρης), Ματέο Γκαρσία (Άρης), Μπαριέντος (Βόλος)