Τόσο οι ελεύθερες, όσο και οι οργανωμένες -οι οποίες άνοιξαν το Σάββατο- γέμισαν από πολίτες, οι οποίοι αναζητούσαν μια «ανάσα» δροσιάς από τον καύσωνα.
Ιδιαίτερα αυξημένη ήταν η παρουσία των πολιτών και στις παραλίες της Φθιώτιδας τόσο το Σάββατο όσο και σήμερα Κυριακή που ο υδράργυρος σκαρφάλωσε για τα καλά.
Δείτε εικόνες από την Πλαζ του Αγίου Γεωργίου στην Πελασγία που μας έστειλε αναγνώστης.
![](https://lamianow.gr/wp-content/uploads/2020/05/20200517_161455.jpg)
![](https://lamianow.gr/wp-content/uploads/2020/05/20200517_1615101.jpg)