Φιλική ισοπαλία στα Τρίκαλα για τον ΠΑΣ Λαμία…

Iσόπαλο με 1-1 τελείωσε το φιλικό τεστ της Λαμίας στα Τρίκαλα. Η ομάδα του Σούλη Παπαδόπουλου παρουσιάστηκε καλή σε γενικές γραμμές αλλά παρότι προηγήθηκε με φάουλ του Σερζίνιο στο 32ο λεπτό δέχθηκε την ισοφάριση από τον Κουσκουνά δύο λεπτά μετά την έναρξη της επανάληψης.

Ο προπονητης της Λαμίας έκανε και πάλι αρκετές δοκιμές προκειμένου να καταλήξει στο τελικό πλάνο για την 11άδα ενόψει της έναρξης του πρωταθλήματος στις 27 Σεπτεμβρίου.

Οι φάσεις και τα γκολ
Στο 32΄ο Σερτζίνιο με απευθείας εκτέλεση φάουλ πέτυχε το 0-1
Στο 35΄ από παράλληλη σέντρα του Γκμπαλέ ο Δουκάκης με προβολή έστειλε την μπάλα μόλις άουτ.
Στο 47΄από φάουλ του Γκονζάλες και κεφαλιά του Δουκάκη ο Κουσκουνάς με νέα κεφαλιά ισοφαρίζει σε 1-1.
Στο 54΄ο Γκονζάλες για τον Κουσκουνά, σουτ και μπλόκαρε ο Ρίζος.
Στο 57΄τεράστια ευκαιρία για τα Τρίκαλα απο σέντρα του Γκμπαλέ τόσο ο Δουκάκης όσο και ο Κουσκουνάς δεν κατάφεραν να στείλουν την μπάλα στα δίχτυα.
Στο 64΄νέα ευκαιρία για τα Τρίκαλα με δυνατό σουτ του Στεφάνοβιτς και τον Ρίζο να αποκρούει σωτήρια

ΑΟ Τρίκαλα (Γιώργος Βαζάκας): Χιώτης (78΄Σικαλιάς) , Λαμπάκης (82΄Κωνσταντινίδης), Νιάρος (82΄Παπαργυρίου), Ρεπετσάς (83΄Παπαπαναγιώτου), Ζώνας (76΄Κουμπαρούλης, Μουμίν (52΄Ριζογιάννης), Δουκάκης (70΄Μακρίδης), Στεφάνοβιτς (78΄Βαγγελή), Κουσκουνάς (87΄Τοπτίδης), Γκονζάλες (83΄Χαροντάκης), Γκμπαλέ (66΄Αρσενίεβιτς)
Λαμία (Σούλης Παπαδόπουλος): Ρίζος, Ζουλιώτης, Τζόκιτς, Σερτζίνιο (46΄Καραλής), Ενκουέμ, Κοτσώνης, Κοντεών, Καραγιάννης, Νεόφυτος, Τριανταφυλλάκης, Τσόπελας