Γ’ Εθνική – 2ος όμιλος: Συνέχισαν νικηφόρα Καραϊσκάκης και Τρίκαλα, ισόπαλος ο Οπούντιος (video)

By Lamianow.gr

Με νίκες εκτός έδρας συνέχισαν την πορεία τους και στην 28η αγωνιστική Καραϊσκακης και Τρίκαλα.

Η ομάδα της Άρτας επικράτησε 2-0 του Αχιλλέα Νεοκαισάρειας και παρέμεινε στην κορυφή, ενώ τα Τρίκαλα επιβλήθηκαν 3-0 του Ρήγα Φεραίου στο Βελεστίνο. Ανάσα παραμονής πήρε ο Εθνικός Φιλιππιάδας που επικράτησε 3-0 του Μακροχωρίου, όπως και ο Δωτιεάς Αγιάς που νίκησε 2-0 τον Πύρασο. Ο Οπούντιος Μαρτίνου έμεινε στο 1-1 με τον Θεσπρωτό, ενώ η Αναγέννηση Άρτας πήρε τον βαθμό 0-0 από τον Οικονόμο Τσαριτσάνης και συνεχίζει να ελπίζει. Κοζάνη και Βατανιακός πήραν ξεκούραστα τους τρεις βαθμούς από Λευκάδια και Πυρσό αντίστοιχα.

Εντός έδρας ισοπαλία για τον Οπούντιο Μαρτίνου που έμεινε στο 1-1 με το Θεσπρωτό. Η ομάδα του Μάκη Ζαχαρόπουλου άνοιξε το σκορ στο 11ο λεπτό με το Νικολόπουλο, ενώ οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων με τον Καρύδη.