Γ Εθνική – 3ος όμιλος : Στο “Χ” -εντός έδρας- Αστέρας Σταυρού και Μαλεσίνα (Αποτ., Βαθμ., Επομ.)

By Lamianow.gr Add a Comment

Η 4η αγωνιστική της Γ’ Εθνικής ολοκληρώθηκε με δύο ισοπαλίες για τις ομάδες της Φθιώτιδας, τον Αστέρα Σταυρού και την Μαλεσίνα. Ο Αστέρας Σταυρού αναμετρήθηκε εντός έδρας με την ΑΕΡ Αφάντου, σε έναν αγώνα με ένταση και ανατροπές, ο οποίος έληξε με το ισόπαλο 2-2.

Ο Αστέρας πήρε το προβάδισμα στο 16ο λεπτό με κεφαλιά του Μόσχου. Στο 25ο λεπτό, ο Μπρούνο Χαλκιαδάκης με εύστοχο πλασέ από το εσωτερικό της περιοχής έφερε το παιχνίδι στα ίσα για την ομάδα της Ρόδου. Στο δεύτερο ημίχρονο, και συγκεκριμένα στο 49ο λεπτό, ο Δωματάς με προβολή έδωσε το προβάδισμα στην ΑΕΡ Αφάντου με σκορ 1-2. Ωστόσο, στο 61ο λεπτό, ο Τσόφλιος, που είχε περάσει στο παιχνίδι λίγα λεπτά νωρίτερα ως αλλαγή, ισοφάρισε με κεφαλιά, διαμορφώνοντας το τελικό 2-2.

Μετά το τέλος του αγώνα, ο διαιτητής Κουτρομάνος απέβαλε τον προπονητή του Αστέρα Σταυρού, Βαγγέλη Λέντα, με κόκκινη κάρτα λόγω διαμαρτυρίας.

Παράλληλα, η Μαλεσίνα υποδέχτηκε τη Νέα Αρτάκη σε έναν επίσης αμφίρροπο αγώνα, όπου οι δύο ομάδες μοιράστηκαν τους βαθμούς με τελικό σκορ 1-1. Η ομάδα της Μαλεσίνας βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 83′ από γκολ του Μεγάλου κατάφερε όμως να ισοφαρίσει στο φινάλε της αναμέτρησης στο 92 για την ακρίβεια με κεφαλιά του Δέδε.