Κύπελλο: Οι πιθανοί αντίπαλοι του ΠΑΣ Λαμία στη κλήρωση της Τρίτης

Το μεσημέρι της Τρίτης θα πραγματοποιηθεί η κλήρωση της 4ης φάσης του Κυπέλλου Ελλάδος με τη συμμετοχή του ΠΑΣ Λαμία ο οποίος έμαθε σήμερα, κατόπιν της ολοκλήρωσης των αναμετρήσεων της 3ης φάσης, τους πιθανούς του αντιπάλους!

Lamianow.gr By Lamianow.gr

H τρίτη φάση του Κυπέλλου Ελλάδας Betsson ολοκληρώθηκε (υπάρχει μια εκκρεμότητα) και το Αιγάλεω άφησε εκτός διοργάνωσης τον Ηρακλή επικρατώντας 4-3 στα πέναλτι. Το “Σίτι” προηγήθηκε με τον Νταβιώτη στο 10′ και ο Γηραιός ισοφάρισε με τον Τσιριγώτη στο 23ο λεπτό. Το 1-1 παρέμεινε και στην παράταση με τις δύο ομάδες να λύνουν τις διαφορές τους στα πέναλτι.

Η Παναχαϊκή πήρε το ντέρμπι με την Καλαμάτα, επικρατώντας στην παράταση με το γκολ του Βαλεντίν Ζέκχοφ στο 109′ και πήρε την πρόκριση. Ο Πανιώνιος νίκησε 2-0 τον Πανθρακικό στην Κομοτηνή, πετυχαίνοντας και τα δύο γκολ μετά το 90′ με τον Πότσι 90+2′ και τον Γεμιστό.

Ο ΠΑΣ Γιάννινα είχε εύκολο έργο κόντρα στην ΑΕ Ερμιονίδας, καθώς επικράτησε με το ευρύ 7-0 και έκλεισε κι αυτός θέση στην επόμενη φάση του θεσμού. Ο Απόλλων Κρύας Βρύσης έκανε την έκπληξη στο Κύπελλο, καθώς άφησε εκτός τη Νίκη Βόλου επικρατώντας 2-1 εντός έδρας.

Το πρόγραμμα της τρίτης φάσης του Κυπέλλου Ελλάδας Betsson

• Κηφισιά – Εθνικός Νέου Κεραμιδίου 1-0
  • Καμπανιακός – Ηλιούπολη 1-0 παρ. (0-0 κ.δ.)
  • Μακεδονικός – ΑΕΛ 1-3 πεν. (0-0)
  • Πανθρακικός – Πανιώνιος 0-2
  • Θύελλα Καμαρίου – Διαγόρας Ρόδου 0-2
  • Παναχαϊκή – Καλαμάτα 1-0 παρ. (0-0 κ.δ.)
  • Εθνικός – Μανδραϊκός 2-1
  • Απόλλων Κρύας Βρύσης – Νίκη Βόλου 2-1
  • ΑΕ Ερμιονίδας – ΠΑΣ Γιάννινα 0-7
  • Τρίκαλα – Παναργειακός 1-3
  • Αιγάλεω – Ηρακλής 4-3 πεν. (1-1 παρ.)
  • Άρης Αβάτου – Ζάκυνθος 1-4 πεν. (1-1 παρ.)
  • Νέα Ιωνία – Αναγέννηση Άρτας 1-0

*Εκκρεμεί η τύχη του αγώνα της δεύτερης φάσης, Αιγέας Πλωμαρίου – Απόλλων Ευπαλίου. Ο νικητής θα φιλοξενήσει την Καβάλα για την τρίτη φάση.