Χιρόνα – Μπαρτσελόνα 1-4: Σούπερ Γιαμάλ «καθάρισε» το τοπικό ντέρμπι της Καταλονίας

Lamianow.gr By Lamianow.gr
1 Min Read

Η Μπαρτσελόνα έκανε “πάρτι” στο τοπικό ντέρμπι της Καταλονίας, με αντίπαλο την Χιρόνα, πανηγυρίζοντας την εκτός έδρας νίκη με 4-1, χάρη σε μία ακόμη φοβερή εμφάνιση του Λαμίν Γιαμάλ.

Ο νέος σούπερ σταρ της Μπαρτσελόνα πέτυχε δύο γκολ σε ένα δεκάλεπτο στο πρώτο ημίχρονο και “καθάρισε” από νωρίς το ματς κόντρα στην Χιρόνα. Ο Γιαμάλ “χτύπησε” στο 30′ και το 37′, για να ακολουθήσει ένα ακόμη γκολ του Όλμο και το… κερασάκι από τον Πέδρι στο 64′.

Ο Στουάνι μείωσε λίγο πριν το φινάλε και οι “μπλαουγκράνα” έμειναν με παίκτη λιγότερο από την αποβολή του Φεράν Τόρες, με απευθείας κόκκινη κάρτα για σκληρό μαρκάρισμα, αλλά τίποτα δεν άλλαξε ουσιαστικά στην αναμέτρηση.

Η Μπαρτσελόνα έκανε το 5/5 στο ξεκίνημα της σεζόν και δείχνει ικανή να διεκδικήσει τον τίτλο στην Ισπανία.