B Φθιώτιδας-Play Off/Play Out: Νίκες για Μαγνησιακό, Λάρυμνα, Πελασγιακό, Αίαντα Λαμίας (pics)

1 Min Read

Συνέχεια της αγωνιστικής δράσης το απόγευμα του Σαββάτου στην Β Φθιώτιδας. Λάρυμνα και Μαγνησιακός συνέχισαν με νίκες στην προσπάθεια τους για άνοδο στην Α κατηγορία την ώρα που Πελασγία και Αίαντας Λαμίας επιβλήθησαν των Μεγάλης Βρύσης και Ροδωνιάς αντιστοίχως.

31

Στο γειτονικό ντέρμπι της Νέας Μαγνησίας ο γηπεδούχος Μαγνησιακός επιβλήθηκε με 2-1 σε ένα ματς όπου όλα συνέβησαν στο πρώτο ημίχρονο. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με 2-0 χάρη σε γκολ των Παπακώστα με πέναλτι και Ιμπραίμι με σούτ έξω απο την περιοχή για να μειώσει στο φινάλε του 1ου μέρους η Αγία Παρασκευή με γκολ του Καρακώστα. Απο ένα ημίχρονο είχαν οι δύο ομάδες με τον Μαγνησιακό να κυριαρχεί στο πρώτο σαρανταπεντάλεπτο και την Αγία Παρασκευή να παίρνει τα ηνία στην επανάληψη και να χάνει ευκαιρίες για την ισοφάριση.

ΑΝΑΛΥΤΙΚΟ ΦΩΤΟΡΕΠΟΡΤΑΖ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΝΑΜΕΤΡΗΣΗ ΜΑΓΝΗΣΙΑΚΟΣ-ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΑΡΓΟΤΕΡΑ….