Αστέρας Αγ. Σεραφείμ-Ρεγγίνι 3-3: “Αγγλική” ισοπαλία στον Άγιο…(pics)

lamianow Add a Comment
1 Min Read

Μεγάλο ντέρμπι στο γήπεδο του Αγίου Σεραφείμ όπου η ομώνυμη τοπική ομάδα και το Ρεγγίνι αναδείχτηκαν ισόπαλες με το εντυπωσιακό σκορ 3-3.

Στο ντέρμπι του πρώτου ομίλου η φιλοξενούμενη ομάδα μπήκε διστακτικά στον αγωνιστικό χώρο και έτσι δέχτηκε δύο απανωτά τέρματα στο πρώτο μέρος με σκορ 2-0. Στην επανάληψη όμως η ομάδα του Κώστα Ρουμελιώτη βγήκε πιο δυνατά και αποφασιστικά, κατάφερε να ανατρέψει το εις βάρος της σκορ και στο τελευταίο δεκάλεπτο να φύγει με βαθμό από μια δύσκολη έδρα.

Για τους γηπεδούχους δις σκόραρε (28΄ 68΄) ο Κωνσταντόπουλος και ένα γκολ στο 35΄ σημείωσε ο Ευσταθίου. Για τους φιλοξενούμενους από ένα γκολ οι (50΄) Τομόρι, (73΄) Εμμανουήλ και (90΄) Ριζάδης.
Διαιτητής: Παπακωνσταντίνου
Βοηθοί: Κατσόγιαννος-Τσουκνίδας
ΑΣΤΗΡ ΑΓ ΣΕΡΑΦΕΙΜ: (Νίκος Κουντουργιώτης) Φούντας, Ευσταθίου, Φλώρος, Κατσαρέλης Λ, Τσιγαρίδας, Μπατσογιάννης, Νταμιάν Α(89΄ Μάντζας), Νταμιάν Σ, Κωσταντόπουλος, Ντεντενικάϊ, Κατσαρέλης Στ(67΄ Καλπάκης).
ΡΕΓΚΙΝΙ: (Κώστας Ρουμελιώτης) Κωστάκος, Ριζάδης, Ντόκο, Παπαθανασίου, Μπερτάνος Ε, Ρέλιας, Εμμανουήλ, Μπερτάνος Ζ(46΄ Παπαποστόλου), Σαββίδης, Γιαννόπουλος, Τομόρι.